Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí je menší rekreační středisko. Rozkládá se v údolí pod stejnojmeným zámkem. Najdeme jej na Jižní Moravě.. 
(1 km)

 

Zámek Vranov nad Dyjí

Zámek Vranov nad Dyjí se nachází na strmé skále nad řekou Dyje. Leží na jihu České republiky blízko hranice s Rakouske.. 
(1 km)

 

Vranovská přehrada

Vranovská přehrada je přehrada na řece Dyji v České republice, severozápadně od města Znojmo . Její délka je 30 km.Zá.. 
(3 km)

 

Hrad Hardegg

Hrad se nachází při hranici s Českou republikou av Národním parku Thayathal v Rakousku. První zmínka o hradu je z roku.. 
(5 km)

 

Zámek Riegersburg

Zámek Riegersburg je barokní zámek v Rakousku . Nachází se ve spolkovém státu Niederösterreich, v obci Riegersburg , u.. 
(6 km)

 

Thayatal národní park

Jedná se o nejmenší národní park v Rakousku, leží při horní hranici Rakouska s Českou republikou a na české straně pře.. 
(6 km)

 

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí je nejmenším národním parkem České republiky. Leží mezi městy Vranov a Znojmo při státní hranici s.. 
(8 km)

 
 

Hrad Corštejn

Hrad Corštejn je zřícenina středověkého kradu. Ten byl postaven na ostrohu za soutokem řek Dyje a Želetavka na Jižní M.. 
(9 km)

 

Hrad Frejštejn

Hrad Frejštejn je mohutná zřícenina raně gotického hradu na jihu České republiky u hranic s Rakouskem. Nachází se nad .. 
(10 km)

 

Zřícenina Kaja

Zřícenina hradu Kaja se nachází u Merkersdorfu uprostřed Národního parku Thayatal (Podyjí)v blízkosti Česko-rakouské h.. 
(9 km)

 

Hrad Bítov

Hrad Bítov je jedním z nejstarších hradů v Česku. Hrad stojí na skalnatém ostrohu ze tří stran obtékaném řekou Želetav.. 
(11 km)

 

Zámek Uherčice

Zámek Uherčice je komplex historických zámeckých budov a zámeckého parku. Nachází se na Jižní Moravě nedaleko Vranovsk.. 
(14 km)

 

Zámek Drosendorf

Zámek Drosendorf je krásný zámek v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Niederösterreich, v obci Drosendorf , poblíž.. 
(15 km)

 

Rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny

Rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny je nejvzácnější kulturní památkou města Znojmo v jižní části České republiky . Byl.. 
(16 km)

 

Znojmo

Znojmo leží na Jižní Moravě v České republice při hranici s Rakouskem. Je bránou do Národního parku Podyjí. Má cca 35 .. 
(17 km)

 

Koupaliště Únanov

Koupaliště Únanov je letní plavecký areál. Nachází se v obci Únanov cca 5 km od města Znojmo na Jižní Moravě. Kou.. 
(17 km)

 

Loucký klášter

Loucký klášter je významná památka. Nachází se ve městě Znojmo na Jižní Moravě v České republice. Premonstrátský klášt.. 
(18 km)

 

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou se nachází v České republice, přibližně 50 km jihovýchodně od města Jihlava . Pův.. 
(23 km)

 
 

Slavonice

Slavonice jsou malebné městečko na okraji Českomoravské vrchoviny a České Kanady. Leží blízko hranice s Rakousekm. Spa.. 
(37 km)

 

Zámek Dačice

Zámek Dačice se nachází na Havlíčkově náměstí v Dačicích, v jihovýchodní části Jihočeského kraje, asi 36 km východně o.. 
(36 km)

 

Koupaliště Dačice

Koupaliště Dačice je letním rekreačním a plaveckým areálem. Nachází se na západním okraji města Dačice , na jihu České.. 
(36 km)

 

Dalešická přehrada

Dalešická přehrada je umělá vodní nádrž. Nachází se na středním toku řeky Jihlavy nedaleko měst Třebíč a Náměšť nad O.. 
(34 km)

 

Rozhledna Babylon

Rozhledna Babylon je jedna z nejstarší vyhlídkových věží v České republice. Nachází se na Zeleném kopci nedaleko obce .. 
(35 km)

 

Bazilika sv. Prokopa

Bazilika sv. Prokopa je středověká románská stavba ve městě Třebíč. Leží nedaleko řeky Jihlavy, v České republice asi .. 
(36 km)

 

Třebíčská židovská čtvrť

Třebíčská židovská čtvrť také zvaná čtvrť Židy je jednou z nejzachovalejších židovských čtvrtí v Evropě. Nachází se ve.. 
(36 km)

 

Hrad Landštejn

Hrad Landštejn se nachází v České republice . Leží na jihu země, v Jihočeském kraji, mezi městy Nová Bytřice a Slavoni.. 
(46 km)

 

Telč

Město Telč se nachází v jižní části České republiky asi 150 km jihovýchodně od hlavního města Praha . Toto krásné his.. 
(42 km)

 

Zámek Telč

Zámek Telč se nachází ve stejnojmeném městě Telč, které je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Město leží na jihu Č.. 
(43 km)

 

Hrad Heidenreichstein

Hrad Heidenreichstein je vodní hrad v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Niederösterreich, 17 km severovýchodně od.. 
(52 km)

 

Zámek Náměšť nad oslavou

Zámek Náměšť nad oslavou je renesanční sídlo. Nachází se ve městě Náměšť nad oslavou cca 30 km severozápadně od města .. 
(43 km)

 

Klášter Rosa Coeli

Klášter Rosa Coeli je zřícenina premonstrátského kláštera. Nachází se v městečku Dolní Kounice cca 10 km jihovýchodně .. 
(51 km)

 

Lyžařský areál Jalovec

Lyžařský areál Jalovec se nachází na vrchu Jalovec u obce Číchov 6 km od obce Okříšky na Vysočině v České republice. L.. 
(43 km)

 

Nové Mlýny

Nové Mlýny je vodní dílo s třemi vodními nádržemi. Nachází se na Jižmí Moravě v oblasti Pálavské vrchy v České republi.. 
(59 km)

 

Pálava

Pálava je chráněná krajinná oblast s několika hradními zříceninami. Nachází se na jihu České republiky asi 35 km jižně.. 
(60 km)

 

Hrad Roštejn

Hrad Roštejn se nachází na vrcholu Jihlavských vrchů ve výšce cca 667 m.n.m, cca. 9 km od města Telč na jihu České rep.. 
(50 km)

 
 

Jeskyně Na Turoldu

Jeskyně Na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold blízko města Mikulov na jihu České repuliky. Je nejvě.. 
(60 km)

 

Zámek Mikulov

Zámek Mikulov je barokní komplex a dominanta města Mikulov . Nachází se na jihu České republiky v regionu Jižní Morav.. 
(60 km)

 
 

Rozhledna Blockheide

Rozhledna Blockheide je vyhlídková věž v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Niederösterreich, nedaleko města Gmünd.. 
(62 km)

 

Staňkovský rybník

Staňkovský rybník se nachází blízko Chlumu u Třeboně v Jižních Čechách. Hráz rybníku stojí přímo v obci Staňkov. Staňk.. 
(63 km)

 

Automotodrom Brno

Automotodrom Brno je jedním z oficiálních okruhů Mistrovství světa motocyklů. Nachází se blízko krajského města Brna n.. 
(57 km)

 

Rybník Hejtman

Rybník Hejtman je přírodní vodní plocha. Nachází v Jižních Čechách v obci Chlum u Třeboně. Rybník Hejtman má rozlohu .. 
(65 km)

 

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče je jedna z nejmodernějších církevních staveb v Česku . Nachází s.. 
(67 km)

 

Zámek Grafenegg

Zámek Grafenegg je novogotický objekt se zámeckou zahradou v severním Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Dolní Rak.. 
(52 km)